Analist Carduri Retail

Job information

Contract type
Undetermined period
Location
SUCURSALA BUCURESTI
Career level
Middle level

Candidatul ideal:

  • Studii superioare finalizate, de preferat in Economie
  • Experienta necesara de minim 1 an în câmpul muncii
  • Cunostinte foarte bune de MS Office
  • Cunostinte limba engleza - nivel mediu
  • Cunoasterea legislatiei bancare privind activitatea de creditare

Responsabilități:

  • Analizeaza conditiile de eligibilitate ale dosarelor de card si propune aprobarea/respingerea solicitarii clientului
  • Verifica daca documentatia de creditare este completa
  • Efectueaza toate verificarile necesare conform normelor si procedurilor in vigoare
  • Verifica conformitatea cu procedurile de lucru
  • In urma analizei, ia decizia de aprobare sau de respingere a dosarului, in limita de competenta stabilita de catre conducerea Bancii
  • Furnizeaza asistenta sucursalelor

De ce Credit Europe Bank?

Avem o Super echipa, fiind totodata prima banca ce a lansat în România cardul de credit de consum, cu plata în rate fara dobânda – CardAvantaj.

Oferim:

  • Posibilitati reale de training şi evolutie profesionala
  • Salariu atractiv
  • Tichete de masa
  • Abonament medical la o clinica privata, la alegere
  • Abonament Bookster
  • Zile de concediu suplimentare în functie de vechimea în munca şi în organizatie

I want to work at Credit Europe Bank